top of page
  • Writer's pictureМарија Велинова

Што има низ град? (5.6.2023 – 11.6.2023)

Што има низ град? Сите културни активности низ град (низ Скопје и низ Македонија) на едно место! Кликни на насловот на настанот за повеќе информации!


Понеделник (5.6.2023)


Книжевност:

Филм:


 

Вторник (6.6.2023)


Филм:


Книжевност:
Театар:

Иванов | Македонски народен театар | 20:00

Илуминати | Театар Комедија | 20:00

Роденден | Народен Театар – Штип | 20:00

Музика:

Фидан | Филхармонија | 20:00


 

Среда (7.6.2023)


Филм:


Театар:

Жени во собрание | Театар Комедија | 20:00


Немиот келнер | МКЦ | 20:00


Циркус Пирандело | НУЦК „Антон Панов“ – Струмица | 20:00


Музика:


Mísia at OFFest 2023 | Опера и балет | 20:00

 

Четврток (8.6.2023)


Филм:


Музика:

ЗВУКОТ НА НОВАТА ГЕНЕРАЦИЈА | Филхармонија | 20:00


Mari Kalkun + Zarina Prvasevda at OFFest 2023 | Опера и балет | 20:00


Театар:

Премиера на „Поетроника“ | Македонски народен театар | 21:00


Пепелашка | Театар за деца и младинци | 19:00


Веќе не е ни смешно | Театар Комедија | 20:00


Визуелна уметност:

Изложба „САМОУКИ“ | НУЦК „Трајко Прокопиев“ - Куманово | 20:00


 

Петок (9.6.2023)


Филм:


Книжевност:

Промоција на стихозбирката „Огнен пој“ од Перица Сарџоски | ПНВ Публикации | Градска библиотека „Браќа Миладиновци“ - Скопје | 19:00


Театар:

Роња, ќерката на ограбувачот | Театар за деца и младинци |19:00

Танц:

STEAM ROOM | 'dragON forever' | Skopje Pride Weekend 11 | Музеј на современа уметност | 20:00

Активизам:


Музика:


 

Сабота (10.6.2023)


Музика:


Театар:

Чиполино | Македонски народен театар | 20:00


Супербајкастично | Театар за деца и младинци | 19:00

Женска гардероба | Театар Комедија | 20:00


 

Недела (11.6.2023)

Театар:

Тенџеросаурус | Театар за деца и младинци | 16:00


 

Ако сакате секој понеделник да ви стигнува потсетник за настаните низ град – пишете ни го вашиот мејл во порака или на меjл!


Дополнително ќе добиете избор од настани кои тимот на Култура Бета ги препорачува!


Доколку организираш или знаeш за настан што сакаш да го вклучиме во следната неделна програма, пиши ни во инбокс на инстаграм: @kultura_beta или прати ни мејл на: kulturabeta@yahoo.com253 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page